ŠvP Studenov 2023

Středa 28. 6. 2023

Ráno jsme se vzbudili do chladnějšího rána. Po snídani jsme si dopoledne hráli na hřišti a louce. Mohli jsme si vybrat různé sportovní aktivity nebo spontánní hry. Po obědě jsme začali pomalu s balením a pak jsme se šli podívat ven, kde si pro nás Ferda připravil další úkol.
Ferda šel totiž za Beruškou a nesl jí náhrdelník. Bohužel u nás na louce za chalupou zakopl a poztrácel diamantové korále z náhrdelníku. Tak jsme mu je pomohli hledat. Za odměnu nás vzal do lesa, kde nás čekala stezka s obrázky, které jsme si měli zapamatovat a v cíli je všechny Ferdovi říct.
Ferda nám připravil překvapení v podobě pokladu schovaného v lese. Ten nám ale udělal velikou radost!
A u večeře na nás čekalo další překvapení!!! Každému z nás nechal Ferda na památku svého malého mravenčího kamaráda:-).
Tak dobrou noc a zítra v Praze ahoj. 
Přijedeme mezi 11.00 - 11.30 do Kytlické. V případě změny bude info na FB.
 
 
 
 

Úterý 27. 6. 2023

Ráno jsme se po nočním děšti a bouřce probudili do krásného dne, někteří velmi velmi brzy...
Vyrazili jsme na snídani a šli se posilnit na dnešní celodenní výlet po rokytnických výhledech. Měli jsme v plánu vyrazit v 9.00, ale po peripetiích s lahvemi na vodu, které vytekly do batohů a několikerém přezouvání bot, jsme nakonec na několikátý pokus vyrazili až v deset.
Naobědvali jsme se a vyrazili do horských výšin. Výhledy byly nádherné a ten výšlap stál za to!
Při zpáteční cestě jsme si ještě zaházeli šiškami na cíl a na náměstí v Rokytnici nás čekala sladká odměna:-). Sil jsme měli ještě stále dost, protože po návratu jsme chtěli ještě sportovat na hřišti u Lenocha. Pak už nás čekala výborná kuřecí polévka a skvělá svíčková. Po večeři koupání a kontrola klíš'tat a tedˇ už jdeme spát. Dobrou noc.
 
 

Pondělí 26. 6. 2023

Dnes jsme se ráno sešli všichni u školky a začali se přemísťovat k autobusu. Zamávali jsme rodičům a vyrazili do Krkonoš na školku v přírodě. Pro některé znás to byla cesta do neznáma, ale někteří už v Lenochovi byli vloni a ti se těšili hodně:-).
Cesta probíhala úplně v pohodě, nikdo si nestýskal. Po krátké svačinové přestávce jsme se dočkali a dorazili do penzionu Lenoch v Rokytnici nad Jizerou. Počasí nám přálo a my jsme se šli ubytovat do našich pokojů. Pak už nás čekal výborný oběd. Tady totiž skvěle vaří!
Po obědě jsme si vybalili, chvíli si odpočinuli a pak hurá ven! Paní učitelky nás rozdělily do družstev a my si měli vymyslet název našeho družstva. Pak jsme si nakreslili a podepsali naše vlajky a hurá na první úkol. Letos je totiž maskotem Ferda Mravenec a my jsme šli do lesa stavět mraveniště.
Pak jsme se šli na chvilku projít po okolí a vzali jsme s sebou na procházku i našeho Ferdu. Potom už nás čekal další úkol a překvapení. Překvapením bylo tričko, které jsme dostali a měli ho ozdobit dle vlastní fantazie. Už se blížil podvečerní čas a my jsme si ještě chvíli pohráli na hřišti a louce a pak už honem na večeři. Ke svačině byl výborný domácí perník, ale po těch všech úkolech už nám zase vyhládlo:-). Tak se mějte hezky a zase zítra ahoj.